Manikúra – pripravujeme

Manikúra je základný krok k upravenému zovňajšku. Prvý dojem a tiež prvý krok v komunikácií predstavuje pevný stisk – preto vkusne upravené ruky patria k hlavným atribútom, ktoré si okolie na vás všíma.  Klasická manikúra predstavuje základnú a prirodzenú starostlivosť o ruky a nechty. Manikúra patrí k najrozšírenejším a najobľúbenejším úpravám rúk, keďže je vhodná úplne pre každého, či ste žena alebo muž bez vekových obmedzení. Je vhodná pre každý typ povolania, keďže pôsobí elegantne a decentne. Ak preferujete prirodzenosť a nechcete vaše nechty umelo skrášľovať a koniec koncov aj oslabiť, klasická manikúra je pre vás ideálnym riešením.

V našom podaní je klasická manikúra predsa len trošku iná. Počas celého priebehu manikúry používame iba prírodnú BIO kozmetiku Natura Siberica a lakujeme netoxickými lakmi celosvetovej značky China Glaze (bez toluénu, DPB a formaldehydu), ktoré sú dokonca vegánske :).

Ak máte krehké a lámavé nechty, práve pravidelnou starostlivosťou si môžete znova vypestovať krásne nechty bez kompromisov. Nielen nechty, ale aj pokožka vašich rúk nadobudnú po manikúre pekný a pestovaný vzhľad, ktorý oceníte nielen vy, ale aj vaše okolie.

Priebeh manikúry

Najprv sa ruky dôkladne očistia. Ďalej sa do nechtového lôžka vmasíruje krém alebo olej pre zmäkčenie kožičky (pri mokrej variante sa zmäkčenie kožičky docieli horúcim kúpeľom), ktorú následne tzv. puscherom (zatláčatko na kožičku) zatlačíme veľmi opatrne do nechtového lôžka.  Potom nechty upravíme pilníkom do požadovaného tvaru a dĺžky. Povrch nechtov vyleštíme a podľa želania zákazníčky nanesieme spevňujúci, či výživný priesvitný lak alebo niektorý z farebných lakov. Po dôkladnom zaschnutí laku rozotrieme krém na ruky. Samozrejme pánov lakovaním nebudeme zaťažovať :).

Rôzne druhy manikúry:

  • Klasická manikúra – suchá/mokrá (olejček/kúpeľ, zatláčanie nechtovej kožtičky, skrátenie a upravenie nechtu do požadovaného tvaru, vyleštenie povrchu nechtov, lakovanie, kokosový olej/prírodný krém )
  • Wellness manikúra (klasická manikúra obohatená o vitamínovú krémovú masku na ruky a horúci kúpeľ s penou, ktorá podporuje regeneráciu kože, s obsahom vitamínov, divokých rastlín a prírodných olejov. Čerešničkou na torte je 10 minútová relaxačná masáž rúk s výživným krémom.
  • Francúzska manikúra (klasická manikúra s francúzskym lakovaním)
  • Lakovanie netoxickými vegan lakmi značky China Glaze
  • Japonská manikúra

Japonská manikúra P- Shine je starostlivosť o prirodzené nechty a je priam stvorená na slabé, lámavé a rozštiepené nechty. Predstavuje spôsob ako udržať nechty nielen krásne, ale aj zdravé. Japonská manikúra podporuje prekrvenie a zdravý rast nechtu. Momentálne patrí k najobľúbenejším spôsobom úpravy nechtov pre jej prirodzený vzhľad, šetrnosť a prírodné zloženie.

Unikátna technika vytvára na nechtoch glazúru, v ktorej sa udržiavajú dôležité látky – lipidy. Glazúra zabraňuje ďalšiemu mechanickému poškodovaniu nechtov. Hlavným princípom je zaleštenie špeciálnej P- Shine pasty do nechtov tak, aby ostali nechty úplne vyhladené. Následne sa použije P- Shine prášok, ktorý sa tiež zaleštuje do povrchu nechtov.

Táto metóda obsahuje čisto prírodné produkty, ktoré nechty vyživujú, dodávajú im potrebné vitamíny, spevňujú ich a napomáhajú k ich zdravému rastu. Japonskej manikúre predchádza ošetrenie klasickou manikúrou.

Hlavnými zložkami P- Shine metódy je bentonit, jemné parafíny, včelí vosk, pantenol, lanolín, kremík, zinok, glycerín a vitamíny A, E, H a provitamín B5.