Cukrová pasta

Základ tradičnej cukrovej pasty tvorí cukor, voda a citrónová šťava. Vďaka čisto prírodnému zloženiu patrí cukrová depilácia k najobľúbenejším a zároveň najšetrnejším druhom depilácie.

Cukrovú pastu si vyberáme veľmi dôkladne, pričom preferujeme slovenské výrobky a výrobky našich zahraničných susedov. Pracujeme iba s profesionálnymi značkami, ktoré spĺňajú európske normy, a ktoré majú potrebné certifikáty. V našom salóne garantujeme 100 % cukrovú pastu, ktorú nijako neupravujeme (nemiešame ju s voskom s cieľom ušetriť). Momentálne pracujeme s cukrovou pastou značky Alveola waxing, Danay a Nadirah. Neustále však sledujeme trh a prinášame vám nové a lepšie  výrobky.

Výhody cukrovej pasty oproti vosku

Zložením sa cukrová pasta výrazne odlišuje od tradičnej depilácie voskom. Ten sa pripravuje pomocou chemických prísad a teda pokožku zbytočne zaťažuje. Cukrová pasta sa používa podobne ako vosk, ktorý je však prakticky nepoužiteľný bez depilačného pásiku. Cukrová pasta sa naopak dá použiť bez akýchkoľvek ďalších pomôcok – vystačia vám len šikovné ruky. Ďalšou výhodou je jej teplota. Cukrová pasta sa ohrieva na telovú teplotu a preto tu nedochádza k riziku popálenia ako pri vosku. Vďaka jej šetrnosti môžete depilovať  jedno miesto aj viackrát, pretože cukrová pasta strháva iba odumreté kožné bunky. To je pri vosku nemysliteľné – pri opakovanom depilovaní by ste mohli s chĺpkami vytrhnúť aj vrchnú časť pokožky. Depilácia cukrovou pastou je tiež menej bolestivá, nakoľko sa pasta nelepí na pokožku ako vosk a chĺpky sa vytrhávajú v smere ich prirodzeného rastu. Okrem toho sa pri cukrovej depilácií depiluje najčastejšie rukou alebo pomocou špachtličky, čo umožňuje kozmetičke regulovať bolestivosť. Chĺpky sa vytrhávajú po menších častiach, čím sa bolestivosť výrazne znižuje. Cukrová pasta je ľahko odstrániteľná z pokožky a aj z oblečenia, keďže je rozpustná vo vode. Pokožka sa umyje vodou alebo vlhčenými obrúskami a vy sa už ďalej nelepíte:).