Depilácie

Cukrová depilácia je depilácia, ktorá na odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia používa cukrovú pastu. Základ tradičnej cukrovej pasty tvorí cukor, čistá voda a citrónová šťava – vďaka čisto prírodnému zloženiu patrí cukrová depilácia k najobľúbenejším a zároveň najšetrnejším druhom depilácie a aj keď by sa mohlo zdať, že cukrová pasta rozhodne nepatrí k žiadnym novinkám a jej história sa tiahne už tisícky rokov. Už po stáročia sa v arabských krajinách a Egypte tešila veľkej obľube a postupne sa z týchto zemepisných šírok rozšírila do celého sveta. Na Slovensku sa o výhodách a účinkoch cukrovej depilácie začalo hovoriť iba nedávno, no už za toto krátke obdobie si získala mnoho priaznivcov, ktorí na jej účinky nedajú dopustiť.

Hlavnou výhodou cukrovej pasty je jej 100 % prírodné zloženie – neobsahuje žiadne chemické látky, konzervanty, alergény, či farbivá a preto je vhodná na všetky typy pokožky, ako pre ženy, tak aj pre mužov. Vďaka jej šetrnosti je priam až stvorená na tie najintímnejšie miesta.

Prečo cukrová depilácia?

  • Prírodné zloženie
  • Ekologická a ekonomická
  • Dlhodobo hebká pokožka
  • Chĺpky nezarastajú a nevytvárajú červené pupienky
  • Postupné rednutie a zoslabenie chĺpkov
  • Odstraňuje iba chĺpky a odumreté kožné bunky, živé nestrháva
  • Prirodzený peeling a hydratácia pokožky
  • Ľahko odstrániteľná z každého povrchu
  • Citlivosť na bolesť sa pri opakovaní výrazne znižuje
Wax treatment

Ako prebieha depilácia cukrovou pastou

Cukrová pasta sa ohrieva na telovú teplotu, nie je horúca a preto nehrozí žiadne popálenie alebo podráždenie pokožky. Potom ako sa jemne vmasíruje do pokožky sa strháva rukou. Okrem šikovných prstov sa na jej odstránenie môže použiť drevená špachtlička alebo aj klasický depilačný prúžok, ktorý však znemožňuje jej opätovné použitie – cukrová pasta je totiž natoľko ekologická a ekonomická, že ju môžete použiť viackrát a dokonca aj na to isté miesto, pričom sa vôbec nemusíte báť o akékoľvek  narušenie pokožky. Takéto niečo si pri klasickej depilácií voskom nemôžete dovoliť, pretože by ste mohli poškodiť povrch vašej pokožky.

Ako sa pripraviť na depiláciu

Depilácia cukrovou pastou si nevyžaduje žiadnu zvláštnu prípravu. Dôležitá je iba dostatočná dĺžka ochlpenia – depilovať sa dajú už krátke chĺpky od 3 mm. Ak však idete na depiláciu po prvý krát a predtým ste sa zvykli holiť, odporúča sa dĺžka 4 – 5 mm, nakoľko je ochlpenie tvrdšie a hustejšie.